Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fangor, Dominik, Strumiłło – V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House
Kiedy
27 listopada 2020 (piątek) g. 19:30 - 22:00
Gdzie
Art in House Dom Aukcyjny, Al. Jerozolimskie 107
zamknij
Bilety
wstęp wolny
https://artinhouse.pl/pl/aukcja/v-aukcja-klasykow-wspolczesnosci/93

Informacja o wydarzeniu pochodzi od internautów.
Art in House
Art in House

Powracamy już po raz piąty zapraszamy z Klasykami Współczesności – artystami tworzącymi w XX oraz XXI wieku, którzy ugruntowali swoją pozycję na rynku sztuki jako twórcy ambitni, niebanalni i funkcjonujący w powszechnej świadomości odbiorców. Dzieła zebrane w katalogu będzie można licytować już 27 listopada o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa).

W katalogu zobaczą Państwo jeden z najciekawszych obrazów Wojciecha Fangora, będący świadectwem burzliwych przemian ustrojowych w roku 1989; pojawi się również organiczny pejzaż Rajmunda Ziemskiego z lat 70-tych, morska abstrakcja Tadeusza Dominika, kosmiczna kompozycja Bronisława Kierzkowskiego czy wschodnia duchowość zaklęta w papier przez Andrzeja Strumiłłę.

Przedstawicielami form figuratywnych w naszym katalogu są z kolei Henryk Płóciennik (tym razem z dwiema propozycjami – wizerunkiem mecenasa oraz charakterystycznym aktem), Józef Wilkoń (bajkowy portret dudka), Maja Berezowska (z pewnością rozpoznają Państwo erotyki artystki), Alfons Mucha (cztery litografie przedstawiają alegorie sztuk pięknych), Zofia Stryjeńska (łowicki pochoir) i Rafał Olbiński (piękno kobiecego ciała ujęte w rysunek).

Osobną grupę stanowią artyści, których „klasyczność” można odczytywać również jako wierność tradycji artystycznej: Tomasz Kostecki pokaże ponadczasowość stylu art déco; Mira Skoczek Wojnicka przedstawi renesansową piękność; Marian Michalik przywoła na myśl holenderskie martwe natury (choć znacznie bardziej przystające do współczesności), zaś Eugeniusz Gerlach zabierze nas w świat kubizmu w jego najlepszym wydaniu.

Na aukcji nie zabraknie również prac wykraczających poza dwa wymiary: będą to rzeźby Igora Mitoraja, Bolesława Chromego oraz Mariana Koniecznego, twórcy „Warszawskiej Nike”.

Ze względu na pandemię koronawirusa, gorąco zachęcamy Państwa do licytacji zdalnej: przez telefon, online lub zostawienie zlecenia z limitem. Cieszmy się sztuką w bezpiecznych, domowych warunkach!

Katalog, instrukcję licytacji oraz wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie domu aukcyjnego.

Zapraszamy!
V Aukcja Klasyków Współczesności
Art in House Dom Aukcyjny
27 listopada 2020, 19:30 (piątek)
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa