Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Kulturalne zimowisko w Warszawie
Zimowe ferie w tym roku inne niż zwykle, ale to nie znaczy, że muszą być szare i nudne. Stołeczne instytucje kultury przygotowały wiele atrakcji dla młodych i najmłodszych. Warto zapoznać się z bogatą ofertą online.

Teatry, kina, muzea, galerie sztuki i domy kultury pozostaną zamknięte co najmniej do 17 stycznia, ale z ich propozycji można skorzystać wirtualnie. Jest w czym wybierać. Oto przykłady:

Domy kultury
- Służewski Dom Kultury: Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe – nawet po kilka razy dziennie. Na pewno nie będzie nudno – zapewniają organizatorzy Ferii Online z SDK. Co ważne: nie obowiązują zapisy, wystarczy wejść na stronę.
- Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia, który całkiem niedawno świętował swoje 20-lecie, zaprasza na Ferie z Festiwalem MAM TO. A w najbliższą niedzielę powtórzony zostanie spektakl, który uświetnił jubileusz Dorożkarni, czyli "Mistrz i Małgorzata".
- Zima w KADRZE online, czyli coś dla tych, którzy interesują się komiksem i ilustracją. Start 11 stycznia.
- Nietypowe ferie w Bemowskim Centrum Kultury: zajęcia ceramiczne, plastyczne, taneczne – wszystko oczywiście online. Liczba miejsc ograniczona!
- Wirtualna Zima w mieście także w Domu Kultury Włochy. Większość zajęć odbywa się na platformie Zoom, obowiązują zapisy.

Teatralne zimowisko
- Zimowisko w Nowym Teatrze to nie tylko znane i lubiane spektakle („Piotruś Pan”, „Indianie” Teatru 21) ale także zupełnie nowe projekty teatralne („Morze” w reżyserii Pii Partum z muzyką Barbary Wrońskiej graną przez młodzież z Młodej Orkiestry Nowego Teatru), pokazy filmowe, dyskusje i warsztaty online.
- Teatr Lalka zaprasza na spektakl online "Rycerz gwiazdy wigilijnej" w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, ze scenografią i lalkami autorstwa Józefa Wilkonia. To propozycja dla dzieci w wieku 8+.
- Młodych i najmłodszych, którzy mają teraz jeszcze więcej wolnego czasu, zaprasza także Teatr Baj. Świat bajek, baśni i ciekawych podróży jest na wyciągnięcie ręki (na kanale YouTube teatru).

Ferie z kinem
Kino Dzieci to wybór ponad 30 tytułów dla młodych widzów (od 4 do 12 i więcej lat), znanych z międzynarodowych festiwali filmowych i nagradzanych przez młodą widownię. A po seansie filmowym – warsztaty plastyczne online.

Muzyka łagodzi obyczaje
Ferie zimowe z Muzeum Fryderyka Chopina, czyli Dzień z Chopinem i przyjaciółmi. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i trwają 45 minut (będą prowadzone na platformie Zoom). Zapisy na stronie Muzeum.

Muzea
- Muzeum Warszawy zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na stronie Muzeum dostępne są scenariusze Spacerów warszawskich – takie mikrowyprawy to ciekawa propozycja dla całych rodzin.
- Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do zajęć twórczych inspirowanych tak dziełami z własnych zborów ja i tymi funkcjonującymi w przestrzeni publicznej.

Ferie z CNK
Centrum Nauki Kopernik, które zawsze w czasie ferii było oblegane, tym razem zaprasza tylko wirtualnie. Propozycja dla najmłodszych to cykl Bajek Naukowych.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych propozycji na stronie www.kulturalna.warszawa.pl oraz profilu FB Kulturalnej Warszawy.

Przypominamy, że cały czas czynne są stołeczne biblioteki, które też przygotowały atrakcje na czas ferii. Warto zaglądać na stronę www.bibliotekiwarszawy.pl.