Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego
ul. Bracka 23 Warszawa
+48(22) 8269025
society@lutoslawski.org.pl
lutoslawski.org.pl
Towarzystwo zostało założone w 1999 roku przez grupę artystów i osób związanych z osobą Lutosławskiego, wśród których byli, m.in. Andrzej Bauer, Michał Bristiger, Julia Hartwig, Ryszard Kapuściński, Kazimierz Kord, Zygmunt Krauze, Jan Krenz, Józef Patkowski, Ewa Pobłocka, Jerzy Tchórzewski, Andrzej Wajda i Antoni Wit.

Pierwszym prezesem Towarzystwa został Jan Krenz, którego w 2003 roku zastąpił Zygmunt Krauze, zaś w 2006 – obecna prezes Towarzystwa pani Jadwiga Rappé. W skład obecnego Zarządu wchodzą: Kazimierz Michalik – wiceprezes, Roman Rewakowicz – sekretarz, Mieczysław Kominek, Stanislawa Chyl i Ewa Krasińska – członkowie Zarządu.

Towarzystwo liczy w tej chwili 75 członków, w tym 15 członków honorowych, którymi są: Mario di Bonaventura, Henri Dutilleux, Heinz Holliger, Ryszard Kapuściński, Kazimierz Kord, Jan Krenz, Anne Sophie Mutter, Arne Nordheim, Mstislav Rostropovich, Esa-Pekka Salonen, Heinrich Schiff, Andrzej Wajda, Antoni Wit, Krzysztof Zanussi, Krystian Zimerman.

Celem Towarzystwa jest roztaczanie opieki nad spuścizną artystyczną i duchową po Witoldzie Lutosławskim oraz propagowanie Jego twórczości. Cele te Towarzystwo realizuje, m.in. przez wydawanie publikacji i inspirowanie prac naukowych, organizowanie koncertów, wystaw, odczytów itp., wspomaganie poczynań różnych ośrodków w kraju i za granicą, związanych z dziełem Witolda Lutosławskiego, przyznawanie nagrody im. Witolda Lutosławskiego.

Podstawą działania Towarzystwa jest społeczna praca członków, ale może ono do prowadzenia swoich spraw zatrudniać pracowników. W 2006 roku Towarzystwo uzyskało prawo prowadzenia działalności gospodarczej w rozmiarach służących realizacji celów statutowych. Od początku 2006 roku posiadamy własny lokal, wynajmowany od miasta na preferencyjnych warunkach, który Towarzystwo na własny koszt gruntownie wyremontowało i zaadaptowało do swoich potrzeb.

źródło: lutosławski.org.pl

Wiadomości

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch" XIV
W najbliższą sobotę, 28 stycznia, rozpocznie się Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch" XIV.

Koncerty tegorocznej edycji festiwalu odbywać się będą w Studio Konc...

Facebook