Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Teatr Młyn
ul. Jezuicka 4 Warszawa
Promocja: 537 228 778
fundacjamlyn@gmail.com
www.mlyn.org
Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez siostry Fijewskie. Działamy od 2007 r. w Warszawie. Realizujemy kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Nasze projekty kierujemy do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa. Zależy nam na tworzeniu teatru, który językiem sztuki będzie mówił o otaczającym nas świecie – teatru opartego na rzetelnej pracy aktora z tekstem oraz na głębokiej psychologicznej konstrukcji postaci scenicznej.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne - z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Trzon zespołu stanowią siostry Fijewskie: Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i autorka tekstów, oraz aktorski – Zuzanna Fijewska-Malesza i Agata Fijewska. Wśród współpracujących z nami artystów są aktorzy warszawskich teatrów - Paulina Holtz, Sławomir Pacek, Adam Krawczuk, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Kosecki, oraz muzycy – Filip Dreger, Agnieszka OrzechowskaKozak, Maciej Rozwadowski.

Główną siedzibą Teatru MŁYN jest Scena na Poddaszu SCEK. Nasze spektakle gościły także na scenach innych teatrów – współpracowaliśmy z Teatrem Powszechnym, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Konsekwentnym, Teatrem Stara Prochownia a także z pozawarszawskimi teatrami i ośrodkami teatralnymi.

Teatr MŁYN jest obecnie najmniejszą sceną niezależną realizującą projekt 3-letni współfinansowany przez Miasto St .Warszawa. Gramy regularnie, kilka razy w miesiącu na Scenie na Poddaszu SCEK.

Zobacz też